Download Cohabitat - the movie TRAILER 1.10.2011 video

Download Cohabitat - the movie TRAILER 1.10.2011 video on savevid.com

Download Cohabitat - the movie TRAILER 1.10.2011 streaming video in flv, mp4, avi formats direct easily on Savevid.com.

 

Cohabitat - the movie TRAILER 1.10.2011

 • Share:
                  
 • Provider: YouTube Link: http://www.youtube.com/watch?v=b2t2Z0N0_Yc
 • Rate: Please rate this video Views: 2 Downloads: 1
 • Description: Cohabitat - the movie
  A story about building collective dream...in straw

  produkcja: flowmotion, cohabitat
  reżyseria, zdjęcia, montaż: - Jacek Burban
  grafika: - Marek "Kamyk" Straszak
  muzyka - Purga, free royalty free

  Film dokumentalny „Cohabitat" to podróż do jądra nowej rodzącej się świadomości, która stanowi zapowiedź nieuniknionej zmiany naszego życia, relacji z innym człowiekiem, technologią i naturą.

  Ten dokument to milowy krok na scieżce ewolucji Grupy Cohabitat. Ukazuje wczesne stadium formowania sie niezwykle silnej i spójnej społecznosci, której energia i kierunek działania będzie formował rzeczywistość w nadchodzącej dekadzie.

  Tłem dla wszystkiego jest oczywiście budowa domku strawbale. Przedstawiony jest system nanoHabitat, konstrukcji specjalnie stworzonej na potrzeby kostek słomy. Imponujacy jest fakt, ze warsztatowicze sami wznoszą całą strukturę od fundamentów aż po dach. Wyjątkowo dobre właściwości techniczne połączone z lokalną dostępnością oraz niskim stopniem przetworzenia to cechy, które plasują bale słomy w czołówce rozwiązań termoizolacyjnych lat nadchodzących. Budownictwo Naturalne zostaje jednak całkowicie zdemaskowane, ukazując motywacje i pragnienia stojące za renesansem słomy i gliny.

  To nie wszystko! Dzięki partnerstwu z Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju zrealizowana została niezwykle ważna misja. W warsztatach brała udział młodzież z Miejskiego Ośrodka Socjoterapii w Łodzi. To poczatek drogi, która pozwoli wykorzystać potencjał tkwiący w materiałach miejscowych w procesie wspierania grup defaworyzowanych. Koncepcja architektury Open Source będzie tu podstawowym narzędziem.

  Jak mawia sławny poeta:
  "Pokumajmy zanim się okaże, że się nie da jeść pieniędzy."
 • Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , jaques fresco, cohabitat, canon d60, open source ecology, jacek burban, clay plaster, ekowioska, marek straszak
 • Category: Flag video Movies & TV